Magnetické separátory suchých zmesí s automatickým čistením

Dvojstranný magnetický separátor pre suché změsi (MSV PO)

vojstranný magnetický separátor pre suché změsi (MSV PO)Magnetický separátor s automatickým čistením slúži na separáciu kovových magnetických nečistôt. Štandardne ponúkame dva typy: vstupný rozmer 250x250, 400x400 a 500x500 s kapacitou až 150 t/h.

Čistenie magnetického separátora

Magnetický separátor pre suché zmesi - dvojstrannýPrincíp automatického čistenia spočíva v tom, že materiál sa sype stredovou časťou magnetického separátoru a vždy po nastavenom intervale sú nachytané kovové nečistoty vynesené do ľavej alebo pravej výsypky (viď. animácia nižšie). Veľkou výhodou je, že v prípade čistenia nemusí dôjsť k prerušeniu toku materiálu.

Potrebujete poradiť? Ozveme se Vám

 

VIACEJ INFORMÁCIÍ NA ŠPECIALIZOVANOM WEBE

Animácia čistenia dvojstranného separátora

Princíp čistenia

Obráťte sa na nás

Každému zákazníkovi vychádzame maximálne v ústrety. Vyrábame na mieru podľa Vašich potrieb.

Kontaktujte nás

 

Jednostranný magnetický separátor pre suché změsi (MSV PO J)

Magnetické separátory pre suché zmesi - jednostrannýTento magnetický separátor slúži na separáciu kovových magnetických nečistôt. Je taktiež osadený veľmi silnými neodymovými magnetmi. Vďaka unikátnemu spôsobu čistenia trubíc je možné separovať aj kovové nečistoty väčšie ako 5 mm, ktoré by vyššie uvedený dvojstranný separátor mohli poškodiť. Nezanedbateľným faktorom sú aj menšie nároky na priestor.

Čistenie magnetického separátora

Magnetické separátory pre suché zmesi - jednostrannýU tohto typu separátora princíp automatického čistenia spočíva v tom, že materiál sa sype bočné časťou magnetického separátora a vždy po nastavenom intervale sú nachytané kovové nečistoty vynesené na druhú stranu k výsypce. Na očistenie magnetických trubíc dôjde presunutím nerezových trubíc a kovové nečistoty sú vynesené do bočnej výsypky.

Posun magnetických trubic

 

 

Potrebujete poradiť? Ozveme se Vám

 

VIACEJ INFORMÁCIÍ NA ŠPECIALIZOVANOM WEBE

Animácia čistenia jednostranného separátora suchých zmesí

Princíp čistenia

 

 

 

 

 

 

 

Jednostranný magnetický separátor pre suché změsi

Obráťte sa na nás

Každému zákazníkovi vychádzame maximálne v ústrety. Vyrábame na mieru podľa Vašich potrieb.

Kontaktujte nás

Jednostranný magnetický separátor pre suché zmesi – trojposchodový (MSV PO J 1/3)

Vývoj, výroba, montáž, servisVyvinuli sme nový typ automatického magnetického separátora. Vďaka unikátnej konštrukcii separátora s tromi poschodiami magnetických roštov dosahujeme najvyššej možnej úrovne separácie. Umožňuje separáciu i väčších kovových nečistôt ako 5 mm. Pri čistení sa magnetické tyče vysúvajú na jednu stranu - menšie nároky na priestor.

Čistenie magnetického separátora

Čistiaci cyklus prebieha automaticky a nie je vyžadované prerušenie toku materiálu. Separovaný materiál sa sype otvorom v bočnej časti separátora a kovy sú tu zachytávané na nerezových trubiciach osadených magnetmi. V priebehu čistiaceho cyklu sa každé poschodie trubíc postupne presunie do bočnej polohy, kde dôjde k ich odmagnetovaniu a zachytené kovy odpadnú do výsypky. Zvyšné dve poschodia trubíc sú naďalej v priestore, kde prepadáva separovaný materiál a tak aj v okamihu čistenia materiál vždy prepadáva cez dve poschodia magnetických trubíc.

 

 

Výhody trojposchodového separátora

 • Čistenie bez nutnosti prerušenia toku materiálu
 • Tri poschodia magnetických tyčí - extrémne vysoká účinnosť magnetickej separácie
 • Separácia vždy prebieha cez dve poschodia roštov
 • Magnetická indukcia až 14.500 Gs
 • Separácia kovových nečistôt väčších ako 5 mm
 • Zachytávame kovy už od 1 μ
 • Plne automatické čistenie - bez nutnosti obsluhy (úspora pracovných síl)
 • Riadené PLC automatom SIEMENS - možnosť vzdialenej kontroly cez internet
 • Ovládané cez dotykový displej
 • Možnosť inštalácie vo výbušnom prostredí
 • Možnosť prepojenia s riadiacim systémom prevádzky
 • Menšie priestorové nároky

Animácia čistenia trojposchodového separátora

Oba typy magnetických separátorov sú ovládané pomocou pneumatických prvkov FESTO a proces čistenia je kontrolovaný elektronickým systémom SIEMENS. Je možné ich napojiť na riadiaci systém celej prevádzky.

 

Obráťte sa na nás

Každému zákazníkovi vychádzame maximálne v ústrety. Vyrábame na mieru podľa Vašich potrieb.

Kontaktujte nás

Ďalšie typy magnetických separátorov pre suché zmesi

Doskové magnetické separátory
Doskový magnetický separátorDoskový separátor slúži na separáciu nečistôt z ľahko priestupných zmesí s horšími sypnými vlastnosťami a väčšou zrnitosťou materiálu, ktorý by už cez magnetické rošty neprepadával plynule.

Magnetické dosky
Magnetická doskaMagnetická doska nad dopravník slúži k separácii malého množstva kovových magnetických nečistôt z ľahko priestupných zmesí.

Separátory nad pásový dopravník
Magnetický separátor nad pásový dopravníkMagnetický separátor slúži na separáciu najmä väčších magnetických nečistôt z ľahko priestupných zmesí dopravovaných na dopravnom páse. Ručné i automatické čistenie.

Magnetické bubny
Magnetický bubonMagnetický bubon slúži na separáciu magnetických nečistôt zo sypkých zmesí (farebné kovy, plastový granulát, odpadové zmesi).

Magnetické valce
Magnetický valecMagnetický valec je určený na triedenie magnetických častíc zo sypkých zmesí (drevo, kameň, farebné kovy, uhlie, odpadové zmesi). Valec nahradí bežný koncový valec dopravníka.

Magnetické tyče
Magnetická tyčVďaka veľmi tenkej stene krycie trubice majú magnetické tyče na povrchu silu 6 000 a 7 000 Gs.

Magnety do násypky vstrekolisu
Magnet do násypky vstrekolisuMagnet do násypky nájde uplatnenie predovšetkým v plastikárskom priemysle, ak je používaný regranulát alebo drtený materiál.