Magnety pre zberné suroviny

Kužeľový triediaci magnet

Kuželový třídící magnetPoužíva sa na overenie prítomnosti magnetického materiálu a patrí preto kobvyklému vybaveniu zamestnancov zberných surovín. Je upevnený namosadznom retiazke, ktorý je dlhý 50 cm. Retiazka je opatrený karabínou prejednoduché pripevnenie k odevu, čím sa znižuje možnosť straty magnetu. Dĺžkamagnetu je 50 mm, priemer 14 mm a hmotnosť 36 g.

Kužeľový triediaci magnet kyvadlový

Kužeľový triediaci magnet kyvadlovýPoužíva sa na overenie prítomnosti magnetického materiálu . Rovnako ako kužeľový triediace magnet je osadený veľmi silným neodymovým NdFeB magnetom. Vďaka umiestneniu na tyčke je možné ho použiť k vyťahovanie kovových magnetických súčiastok z ťažko prístupných priestorov (napr. z motora vozidla). Celková dĺžka 160 mm, priemer 14 mm.

Supersilný triediaci magnet

Supersilný triediaci magnet Je osadený veľmi silným NdFeB magnetom. Vďaka tomu je možné ho využiť na identifikáciu materiálu aj na väčšiu vzdialenosť . Tento magnet je hojne využívaný na zistenie, či medzi nemagnetickým materiálom (papier, drahé kovy) sa nachádza aj materiál magnetický. Možno tak ľahko predísť snahám o podvod pri výkupe drahých kovov. Magnetická sila je 1 kN, rozmer 114x72 mm a hmotnosť 1,6 kg.

Supersilný triediaci magnet SmCo je osadený veľmi silným samariovým magnetom. Silou je porovnateľný s vyššie uvedeným supersilnými triediacim magnetom. Hlavnou výhodou tohto magnetu je odolnosť proti korózii (možnosť použitia aj do vody).

Supersilný triediaci magnet UP

Nový typ supersilného triediaceho magnetu sme vybavili novým ergonomickým madlom, čo umožňuje s týmto veľmi silným magnetom ľahko a pohodlne manipulovať. Užite si zvýšený komfort pri práci!

Supersilný triediaci magnet UPVeľká sila magnetu zostala samozrejme zachovaná!

On-line predaj triediacich magnetov

V našom e-shope si vyberiete z ponuky magnetov

Kúpiť triediace magnety v e-shope

Magnetické testovacie tyče

Magnetická testovacia tyč Magnetická testovacie tyč slúži na odskúšanie, či materiál obsahuje kovové-magnetické nečistoty . Je osadená veľmi silnými neodymovými magnetmi NdFeB. Nečistoty odstránite tak, že zatiahnete za plastové madlo a magnetické nečistoty odpadnú. Prezrite si animáciu fungovania magnetickej testovacie tyče.

Ponúkame dva typy - funkčná magnetická dĺžka 140 mm

  • Ø 20 mm, magnetická indukcia cca 5500 Gs (merané na povrchu magnetického jadra)
  • Ø 30 mm, magnetická indukcia cca 6500 Gs (merané na povrchu magnetického jadra)

On-line predaj magnetických testovacích tyčí

V našom e-shope si vyberiete z ponuky testovacích tyčí

Kúpit testovaciu tyč v e-shope

 

Magnetické metly

Na použitie v zberných surovinách ďalej ponúkame magnetické metly, ktoré sú veľkým pomocníkom jednak pri upratovaní manipulačných priestorov (zabránenie defektov na vysokozdvižných vozíkoch) tak aj pri triedení železných a neželezných kovov.