Magnetické separátory suchých zmesí s automatickým čistením

Dvojstranný magnetický separátor pre suché změsi (MSV PO)

vojstranný magnetický separátor pre suché změsi (MSV PO)Magnetický separátor s automatickým čistením slúži na separáciu kovových magnetických nečistôt. Štandardne ponúkame dva typy: vstupný rozmer 250x250, 400x400 a 500x500 s kapacitou až 150 t/h.

Čistenie magnetického separátora

Magnetický separátor pre suché zmesi - dvojstrannýPrincíp automatického čistenia spočíva v tom, že materiál sa sype stredovou časťou magnetického separátoru a vždy po nastavenom intervale sú nachytané kovové nečistoty vynesené do ľavej alebo pravej výsypky (viď. animácia nižšie). Veľkou výhodou je, že v prípade čistenia nemusí dôjsť k prerušeniu toku materiálu.

Každému zákazníkovi vychádzame maximálne v ústrety. Vyrábame na mieru podľa Vašich potrieb. Napíšte si o ponuku na separátor

Tento výrobok vyvíja a vyrába naša spoločnosť. Montáž a servis vykonávajú naši odborne vyškolení technici.

Potrebujete poradiť? Ozveme sa Vám.
Poslat dotaz

VIACEJ INFORMÁCIÍ NA ŠPECIALIZOVANOM WEBE

Animácia čistenia dvojstranného separátora

Princíp čistenia

Jednostranný magnetický separátor pre suché změsi (MSV PO J)

Magnetické separátory pre suché zmesi - jednostrannýTento magnetický separátor slúži na separáciu kovových magnetických nečistôt. Je taktiež osadený veľmi silnými neodymovými magnetmi. Vďaka unikátnemu spôsobu čistenia trubíc je možné separovať aj kovové nečistoty väčšie ako 5 mm, ktoré by vyššie uvedený dvojstranný separátor mohli poškodiť. Nezanedbateľným faktorom sú aj menšie nároky na priestor.

Čistenie magnetického separátora

Magnetické separátory pre suché zmesi - jednostrannýU tohto typu separátora princíp automatického čistenia spočíva v tom, že materiál sa sype bočné časťou magnetického separátora a vždy po nastavenom intervale sú nachytané kovové nečistoty vynesené na druhú stranu k výsypce. Na očistenie magnetických trubíc dôjde presunutím nerezových trubíc a kovové nečistoty sú vynesené do bočnej výsypky.

Posun magnetických trubic

 

Magnetický separátor je skladom ihned k dodaniu.
Kúpiť separátor

Tento výrobok vyvíja a vyrába naša spoločnosť. Montáž a servis vykonávajú naši odborne vyškolení technici.

Každému zákazníkovi vychádzame maximálne v ústrety. Vyrábame na mieru podľa Vašich potrieb. Napíšte si o ponuku na separátor

VIACEJ INFORMÁCIÍ NA ŠPECIALIZOVANOM WEBE

 

Animácia čistenia jednostranného separátora

Princíp čistenia

 

 

 

 

 

 

Jednostranný magnetický separátor pre suché změsiOba typy magnetických separátorov sú ovládané pomocou pneumatických prvkov FESTO a proces čistenia je kontrolovaný elektronickým systémom SIEMENS. Je možné ich napojiť na riadiaci systém celej prevádzky.

Ďalšie typy magnetických separátorov pre suché zmesi

Doskové magnetické separátory

Doskové magnetické separátory

Doskový separátor slúži na separáciu nečistôt z ľahko priestupných zmesí s horšími sypnými vlastnosťami a väčšou zrnitosťou materiálu, ktorý by už cez magnetické rošty neprepadával plynule.

Magnetická doska nad pásový dopravník

Magnetické dosky

Magnetická doska nad dopravník slúži k separácii malého množstva kovových magnetických nečistôt z ľahko priestupných zmesí.

Samočistiaci magnetický separátor nad dopravník

Separátory nad pásový dopravník

Magnetický separátor slúži na separáciu najmä väčších magnetických nečistôt z ľahko priestupných zmesí dopravovaných na dopravnom páse. Ručné i automatické čistenie.

Magnetický bubon

Magnetické bubny

Magnetický bubon slúži na separáciu magnetických nečistôt zo sypkých zmesí (farebné kovy, plastový granulát, odpadové zmesi).

Magnetický bubon vynášací dvojposchodový

Magnetické bubny vynášacie

Preberaním materiálu medzi dopravníkom a magnetickým bubnom a ďalej  medzi obidvoma bubnami dôjde k jeho prevzdušneniu, čo pomáha oddeliť kovy od lepivého materiálu.

Magnetický valec

Magnetické valce

Magnetický valec je určený na triedenie magnetických častíc zo sypkých zmesí (drevo, kameň, farebné kovy, uhlie, odpadové zmesi). Valec nahradí bežný koncový valec dopravníka.

Magnetické tyče

Vďaka veľmi tenkej stene krycie trubice majú magnetické tyče na povrchu silu 6 300 a 8 900 G.

Magnety do násypky vstrekolisu

Magnety do násypky vstrekolisu

Magnet do násypky nájde uplatnenie predovšetkým v plastikárskom priemysle, ak je používaný regranulát alebo drtený materiál.

 
-->